Popüler

Bölümümüzdeki Mevcut Laboratuvarlar

Yazar: Mehmet - 21 Haziran 2019 Cuma Yorum yok
Bilgisayar Laboratuvarı

Endüstri Mühendisliği Bölümünün lisans, yüksek lisans,doktora öğrencileri ve öğretim elemanlarına,"optimizasyon", "simülasyon", "kurumsal kaynak planlaması" ve "istatistiksel teknikler ve uygulamaları" konularında yönetsel altyapı ve bilgi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Özellikle lisans ders uygulamaları kapsamında kullnılmaya elverişli, yüksek kapasiteli donanım araçları ve yönetim teknolojilerindeki gelişmeleri yakından takip eden teknolojik yazılımları içermektedir. Ayrıca bu yazılımların kullanılması için 50 adet yüksek kapasiteli masaüstü bilgisayar mevcut olup lisans ve lisansüstü tez  çalışmalarının analiz ve uygulama aşamalarında etkili olarak kullanılabilmektedir. Bilgisayar Laboratuvarı II 'de Gams, Arena 14.0, Mintiab 17.0 yazılımları mevcuttur.

Ortak Çalışma Laboratuvarı

Endüstri Mühendisliği Bölümünün lisans,yüksek lisans, doktora öğrencileri ve öğretim elemanlarına hizmet veren Ortak Çalışma Laboratuvarı, yüksek kapasiteli donanım araçları ve yazılımlara sahiptir. Laboratuvarda 8 adet masaüstü bilgisayar mevcut olup, bilimsel araştrıma projelerinde ve lisans/lisansüstü tez çalışmalarında etkin olarak kullanılmaktadır. Ortak Çalışma Laboratuvarında Arena 14.0, GAMS, Minitab 10.0, Pycharm, Visio, Visual Studio 2015, MS SQL Server 2014 yazılımları mevcuttur.Öğrencilerimiz lisans bitirmen tezi ve lisansüstü çalışmaları için online randevu isteği  göndermeleri  gerekmektedir.

Ergonomi Laboratuvarı
Ergonomi Laboratuarı, işletmelerde, kötü çalışma ortamının yarattığı yorgunluk, sağlıksızlık ve rahatsızlık sorunlarını çözmek için mevcut ölçüm cihazlarının yardımıyla analizler yapılarak iyileştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini amaçlayan lisans ve lisansüstü akademik çalışmalarda kullanılabilmektedir.İş Etüdü ve Ergonomi dersleri kapsamında yapılan öğrenci projelerinde laboratuarın imkanlarından geniş ölçüde yararlanılmaktadır.Ergonomik koşulların analizi ve iyileştirme çalışmaları yapmak amacıyla kurulan laboratuarda, 21 çeşit ergonomik ölçüm cihaz ve aletlerine ek olarak televizyon, kamera ve video kayıt cihazları bulunmaktadır. Laboratuarda bulunan cihazlari aşağıda sıralanmıştır.

Bu konuda ilk yorumu siz yapın: " Bölümümüzdeki Mevcut Laboratuvarlar "